Dámske plavky na pláž

Aké plavky sa budú nosiť toho roku

Ak chcete vedieť, aké budú plavkové trendy pre nasledujúcu sezónu, čítajte ďalej. Síce sa to nezdá, ale aj plavky podliehajú módnym trendom a jemné odchýlky sa objavujú každoročne, rovnako ako v akejkoľvek inej oblasti módy. To neznamená, že by sme si mali nové plavky kupovať každý rok, ale ani to, že na pláž v tomto roku pokojne vytiahneme plavky z pred desiatich rokov, ktoré budú sprané a vyťahané.

V sezóne 2021 sa nemusíte báť výraznejších vzorov, ale ani minimalizmu. Čo sa týka strihov, tie môžu byť asymetrické, ale trendové budú aj trojuholníkové podprsenky, vysoký pás alebo vykrojenie pri nohavičkách či brazilky.

Určite sa poobzerajte aj po zvieracích vzoroch, no ak vám tie nesedia, pokojne ich nahraďte batikou, retro vzormi alebo pastelovými farbami. Fantázii sa nekladú medze.

Farby, farby a ešte raz farby

Zatiaľčo typickou farbou pre dámske plavky každý predchádzajúci rok bol vždy jeden odtieň, maximálne tak dva, pre túto sezónu experti hovoria o viacerých možnostiach, kombinovateľných s klasickými, univerzálnymi farbami.

Expertmi máme na mysli tých z Pantone Color Institute, ktorí tohto roku na fashion weeku v New Yorku hovorili o farebnej rozmanitosti so širokou škálou trendových odtieňov, z ktorých si teraz niektoré predstavíme.

K hlavným farbám, ktoré budú určovať trendy tohtoročného leta, budú patriť tieto odtiene:

  • Žiarivá žltá – Evokuje dni plné slnka, je hravá a veselá a vyžaruje pozitívnu energiu. 
  • Oranžová – Ak neviete, akú farbu má kvet aksamietnice, pozrite sa. A potom si nájdite plavky presne v tomto odtieni. Alebo aspoň nejaký doplnok.
  • Hrdzavá hnedá – Síce to znie pochmúrne, ale farba inšpirovaná hrdzou bude tohto roku nielen na opadanom jesennom listí, ale aj na letných outfitoch. Skvelý kontrast k pozitívnym farbám leta.
  • Ametystová – Odtieň fialovej orchidei má nádherné, až romantické sfarbenie.
  • Korálová – Neodškriepiteľná záruka letnej pohody, ktorá sa opäť vracia ako bumerang.
  • Malinová – Farba malinového sorbetu, sýta a šťavnatá, vhodná pre sebavedomé ženy.
  • Francúzska modrá – Táto modrá je tak akurát a pripomína letný Paríž.
  • Nebeská modrá – Farba čistá ako obloha bez mráčikov, takže opäť krásne a jasné leto.
  • Popolavá zelená – Upokojujúca a chladivá farba s nádychom mentolu.
  • Mätová – Osviežujúci a energiou nabitý odtieň lístkov mäty má tiež upokojujúci účinok.

Ako už sme si povedali, sú kombinácie možné s akýmikoľvek neutrálnymi farbami. Nebojte sa však ani výraznejších vzorov, ktoré v sebe spájajú viacero z vyššie spomenutých farieb tohtoročného leta.

Plavková móda 2021
Plavková móda 2021

Potrebujete opticky zmenšiť či zväčšiť poprsie?

Niektoré ženy nie sú celkom spokojné so svojou postavou, no dôležité je, že si malými trikmi môžete pomôcť aj pri výbere vhodných plaviek. Ak napríklad máte príliš malé prsia, môžete využiť optický či push-up efekt, ktorý je osvedčenou metódou typickou pre dámske spodné prádlo, ktorý vám okrem pŕs zväčší aj sebavedomie.

Využiť môžete aj optické „fígle“ ako volániky a mašle medzi prsiami alebo rôzne vzory. Tie ale využívajte skôr na podprsenke, nohavičky by mali byť v ideálnom prípade jednofarebné.

Ženy s väčším poprsím zase ocenia plavkové podprsenky s pevnejšími a širšími ramienkami, ktoré vydržia aj skoky do vody, rýchlejšie plávanie či plážový volejbal. Radšej vynechajte tenké šnúrky a zapínanie za krkom.

A ešte malá poznámka na záver – ak si neviete vybrať kúpte si na sezónu kľudne dva alebo tri modely plaviek a tie využívajte pre rôzne účely.

Napríklad v aquaparku tiež nie sú vhodné šnúrky na podprsenkách a nohavičkách, a to aj pri ženách, ktoré na to majú postavu. Také plavky by vám totiž v športovom zápale mohli pokojne odplávať.

Keď máte práve chuť vyberať si zo širokej ponuky kvalitných dámskych plaviek, preplávajte na modneveci.sk, kde aj pre túto sezónu majú pre vás pripravené nekonečné more možností.

Author: publicista