Smart casual oblečenie začínajúceho podnikateľa

Povinná výbava na osobné stretnutia pre začínajúceho podnikateľa

Keby ste začínali podnikať v 90. rokoch, možno by vám stačila výbava po otcovi. Nejaký nie príliš dobre padnúci oblek a topánky, ktoré už majú najlepšie roky dávno za sebou. Lenže tieto doby sú našťastie dávno preč. Svetu podnikania dnes vládne móda smart casual. Tá našťastie nie je taká drahá, aby ste si nemohli dovoliť zohnať si pre dôležité osobné stretnutia úplne novú komplet výbavu.

Čo potrebuje začínajúci podnikateľ, aby na schôdzke s klientmi alebo obchodnými partnermi pôsobil dobre a sebavedomo? Blíži sa jar, a tak dostatočnú pozornosť určite venujte výberu vhodnej jarnej bundy. Pod ňu sveter a košeľa a to všetko ešte treba doplniť o vhodné nohavice a topánky. No a celkový imidž dotvára vhodná a hlavne neošúchaná pánska peňaženka.

Prechodná bunda – najnápadnejšia časť outfitu

Vašu pánsku prechodnú bundu si na vás vaši obchodní partneri všimnú hneď – ako vrchná vrstva je na prvý pohľad najviac nápadnou časťou outfitu. Preto by ste ju mali vyberať starostlivo. Pre smart casual sa hodia skôr jednofarebné modely v umiernených, univerzálnych a skôr konzervatívnych farbách.

Každému podľa jeho chuti. Voľbu strihu tiež necháme na vás. Pre vaše účely celkom nezáleží na tom, či si vyberiete bundu s prešívaním alebo s hladkým povrchom, či to bude bomber alebo menčestrový model. Dôležité je, aby ste sa v nej dobre cítili. A aby nebola príliš extravagantná na to, a aby sa teda dala zaradiť pod nálepku „smart casual“.

Každopádne majte zimnú bundu ešte stále v zálohe – aj keď tu už pomaly máme jar a prichádzajú aj teplejšie dni, nikdy neviete, kedy ju nebudete potrebovať. Najmä v apríli sa počasie mení z hodiny na hodinu a aj keď vám je ráno pocitovo teplo, poobede môže byť výrazne chladnejšie.

A keď si vyberiete model s aspoň čiastočnou odolnosťou voči vode, neprekvapí vás ani menší daždík.

Outfit začínajúceho podnikateľa
Outfit začínajúceho podnikateľa

Pri nohaviciach to s tým „casual“ nepreháňajte

Ešte oveľa širší výber ako pri jarných bundách máte v prípade nohavíc. Len to tu radšej nepreháňajte s tým „casual“. Tepláky alebo joggery si môžete pokojne obliecť do mesta na nákupy, rovnako ako rifle v roztrhanom štýle. Ale na pracovnú schôdzku voľte niečo konzervatívnejšie. Ani rifľami tu chybu neurobíte, aj keď odporúčame skôr nenápadnejší strih.

Ďalšou možnosťou sú tzv. chino nohavice, ktoré sa dajú kombinovať kľudne aj so sakom, rovnako ako s tričkom alebo košeľou.

V ponuke e-shopu bestlook.sk nájdete klasické casual nohavice, či už s prúžkom alebo jednofarebné, ktoré sa dajú podobne ako chinos zladiť takmer s čímkoľvek. Určené sú skôr pre elegantné príležitosti – a k tým práve pracovná schôdzka začínajúceho podnikateľa rozhodne patrí.

Pri výbere nohavíc treba dbať na konfekčnú veľkosť. Nechcete predsa, aby vám nohavice padali alebo vám naopak boli príliš tesné. Našťastie na bestlook.sk nájdete v detaile každého modelu prehľadnú tabuľku, podľa ktorej si správnu veľkosť zistíte jednoducho sami.

Pánske casual nohavice
Pánske casual nohavice

Peňaženka je zásadnou súčasťou imidžu

Aj keby ste všetko splnili a vyzerali ako zo žurnálu, môžete to celé ešte pokaziť ošumtelou peňaženkou. Len tak medzi nami – kedy ste si vlastne kupovali tú, čo máte teraz? Pozrite sa, ako vyzerá. Ak je vaša peňaženka dotrhaná, ošúchaná a odpadávajú z nej kúsky látky alebo kože, je už najvyšší čas na výmenu!

Aj luxusne pôsobiaci pán po vytiahnutí takejto peňaženky zníži hodnotu svojho imidžu v očiach ostatných o niekoľko úrovní. Bez ohľadu na to, koľko peňazí v tejto peňaženke nosí.

V ponuke eshopu však nájdete dosť modelov elegantných kožených peňaženiek za dobrú cenu, a vybrať si jednu z nich sa vám skutočne oplatí. Keď ju vytiahnete pri platení, budete pôsobiť ako človek, ktorý sa vyzná.

Ďalšia výbava pre dotvorení celkového outfitu

V e-shope bestlook.sk si vyberiete aj z ďalších kategórií pánskej módnej výbavy, ktorá dotvorí váš celkový outfit. Kúpite si tu napríklad štýlové topánky či opasok, ktorý bude dizajnom ladiť s vašou novou peňaženkou.

Ale tiež košeľu, ktorá zapôsobí aj na obchodného partnera, ktorý sa v biznise pohybuje oveľa dlhšie ako vy, či sveter, v ktorom sa budete cítiť pohodlne a ktorý môžete pokojne nosiť ako vrchnú vrstvu vždy, keď je na jarnú bundu príliš teplo.

S bestlook.sk sa prosto štýlovo a vkusne oblečiete od hlavy až po päty – a to aj na dôležité obchodné stretnutie.

Author: publicista