Turistika v treskúcej zime

Spoznajte oblečenie, ktoré podporí váš športový výkon

Ešte stále si myslíte, že oblečenie, ktoré perfektne absorbuje pot a pomáha regulovať telesnú teplotu, je iba reklamný trik? V tom prípade by ste sa mali spolu s nami pozrieť na športové odevy budúcnosti, ktoré vám prinášame už dnes.

Tento nový štýl oblečenia a doplnkov je všeobecne známy aj ako nositeľné technológie. Najčastejšie sa s týmto termínom stretávame pri hodinkách, okuliaroch a oblečení. Cieľom konceptu nositeľných technológií je pomôcť zlepšiť výkonnosť športovca – či už ide o profesionálny alebo rekreačný športový výkon.

V našom článku nájdete niektoré inteligentné tkaniny, ktoré inovatívne spoločnosti ako Columbia sportswear dodávajú na trh. Spoznajte ich vlastnosti, aby ste mohli zistiť, ktoré z nich najlepšie vyhovujú vašim potrebám. Úplne zmenia úroveň komfortu na akú ste boli roky zvyknutí.

Omni-Heat™

Tkanina, ktorá odráža telesné teplo a udržuje optimálnu teplotu pri športe. Takto funguje oblečenie vyrobené z tkaniny Omni-HeatTM, ktorá je patentovanou technológiou spoločnosti Columbia sportswear.

Tkanina obsahuje na vnútornej strane strieborné častice, ktoré odrážajú teplo späť k povrchu tela, zabezpečujú dýchanie a zabraňujú úniku tepla do okolitého prostredia, čím udržujú telo športovca v teple.

V roku 2018 bola uvedená na trh druhá generácia výrobkov Omni-HeatTM 3D s vylepšenou funkciou udržiavania tepla prostredníctvom mikroskopických trsov z mäkkých vlákien, ktoré vytvárajú izolačnú vzduchovú medzeru. Technológia Omni-Heat™ je mimoriadne vhodná pre zimné bundy do extrémnych podmienok. Dokonale ju dopĺňa polartec mikina vyrobená z tkaniny Polartec® – fleece mikina, ktorá vás udrží v teple.

Omni-Freeze™ Zero

Tkanina Omni-Freeze™ Zero, ktorá chladí, keď je v kontakte s potom používateľa, je tiež vyrábaná spoločnosťou Columbia Sportswear. Materiál na reguláciu telesnej teploty využíva potenie športovca. Obsahuje malé guľôčky, ktoré pri kontakte s potom aktivujú tento chladiaci mechanizmus.

Z potu športovca sa spustí chemická reakcia a guľôčky sa stanú chladnejšími, zväčšia svoj objem a efektívne tak odvádzajú teplo. Táto tkanina sa nachádza v športovom oblečení a doplnkoch, ako sú tričká, čiapky a dokonca aj rukavice.

Omni-Tech™ a OutDry™ – nepremokavá a priedušná obuv

Samozrejme nie len naše telo si zaslúži, aby ho chránili inteligentné tkaniny. Pokrokové technológie prinášame aj pre pre topánky. Na vonkajšie športy, najmä na snehu, sú najvhodnejšie nepremokavé topánky. Technológia Omni-Tech™ je nepremokavá a priedušná so zaizolovanými švami.

Pre tých, ktorí chcú športovať v daždivých dňoch bez toho, aby si namočili nohy a udržali si pohodlie, sú určené topánky Columbia s technológiou OutDry™ Extreme. Tkanina z ktorej sú vyrobené prechádza dodatočným procesom laminovania, zabraňujúcim hromadeniu vody.

Toto je prvá technológia na trhu, ktorá má priedušnú vnútornú membránu a zvonka mäkkú nepremokavú tkaninu, ktorá nohy chráni pred poveternostnými vplyvmi. Okrem toho absorbuje a prepúšťa pot nositeľa obuvi.

S týmito materiálmi je vaša športová výbava dokonalá a nič vám nebráni v posúvaní vlastných limitov. Moderné materiály chránia pred slnečnými lúčmi, lepšie absorbujú pot a chránia pred dažďom a vetrom a pomáhajú udržiavať optimálnu teplotu tela.

Teraz, keď viete, aké materiály a technológie značka Columbia vo svojich výrobkoch používa, sa už môžete sústrediť iba na dosahovanie čo najlepších výkonov.

Author: publicista

Pridaj komentár